استعلام قیمت پنجره دوجداره در سال 1403

استعلام قیمت پنجره دوجداره

5/5 - (1 امتیاز)

قصد استعلام قیمت پنجره دوجداره در سال 1403 را دارید؟ به دنبال ارزانترین قیمت پنجره دوجداره هستید؟ استعلام های متفاوتی گرفته اید و می خواهید از نحوه آن و کیفیت پنجره مورد نظر اطلاع یابید؟ پس در این مقاله همراه ما باشید:

با توجه به نواسانات قیمت در مصالح، مواد خام و دیگر موارد، در بازار ایران، قیمت پنجره دوجداره چگونه محاسبه می شود؟ قبل از هرچیزی باید ابعاد پنجره ها و مدل بازشویی که از آن انتظار دارید را تعیین کنید که در ادامه در مورد کلیه مواردی که در قیمت گذاری موثر هستند صحبت خواهیم کرد.

پنجره دو جداره به چه پنجره ای گفته می شود؟

ویژگی اصلی یک پنجره دوجداره عایق بودن حرارتی و صوتی آن است که نسبت به یک پنجره تک جداره سنجیده می شود.

برای عایق بودن یک پنجره از شیشه های دو یا سه لایه استفاده می شود که این لایه ها بر روی قابی از جنس یو پی وی سی، آلومینیوم و یا انواع مختلف دیگر سوار می شوند و بین این لایه ها با گاز مخصوصی پر می شوند که در برابر نفوذ آب و گرد و غبار نیز عایق می باشند همچنین از نفوذ اشعه ماورا بنفش به فضای داخل که موجب آسیب رساندن به متریال می شود نیز جلوگیری می کند و در نهایت از تبادل حرارت و صوت میان فضای بیرون و داخل محیط جلوگیری کرده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. از نظر امنیتی نیز این پنجره ها نسبت به انواع تک جداره، دارای کیفیت بالاتری می باشند.

قیمت پنجره دوجداره سال 1403 چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که در بالا اشاره شد برای برآورد قیمت دقیق، باید اطلاعات دقیقی از پنجره مورد نظر در دسترس باشد و قیمت براساس متراژ مورد نظر هیچ اساس درست و مشخصی نخواهد داشت. در ابتدا می خواهیم کلیه عواملی را که در قیمت گذاری پنجره دو جداره تاثیرگذارند، بررسی کنیم :

۱. برند پروفیل مصرفی در پنجره دوجداره یو پی وی سی

برندهای مختلف پروفیل با کیفیت های مختلف و در بازه های قیمتی متفاوتی وجود دارند. وزن، کیفیت مواد خام و نوع قالب بندی در پروفیل تولیدی، از عوامل تعیین کننده قیمت یک پروفیل می باشند. در کنار این برندها، اسامی متفرقه ای نیز در برخی کارگاه ها تولید می شوند که هرکدام از آن ها ممکن است نحوه قیمت گذاری متفاوتی برای خود داشته باشند.

2. نوع بازشوی پنجره دو جداره یو پی وی سی

همانطور که در مقالات قبلی به این موضوع اشاره شده است، بازشو پنجره ها انواع مختلفی دارند و هرکدام دارای یراق مربوط به خود نیز می باشد. پس می توان نوع بازشو را یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت پنجره دوجداره عنوان کرد. به عنوان مثال : نوع بازشو (ریلی، فولکس واگنی، آکاردئونی، ساده و …)، ابعاد بازشو، تعداد بازشوها، جهت بازشو (یک طرفه یا دو طرفه بودن آن)، برند و جنس یراق آلات از فاکتورهای عوامل متفاوت در بازشوهای مختلف پنجره دو جداره می باشند.

دسته بندی قیمت پنجره دو جداره یو پی وی سی از روی نوع بازشوی آن را به ترتیب افزایش قیمت به صورت زیر است:

  • پنجره فیکس (بدون بازشو)
  • کلنگی (بازشو نیمه از بالا)
  • پنجره ساده (تک حالته عمودی)
  • پنجره کشویی (ریلی)
  • پنجره دو حالته
  • پنجره فولکس واگنی
  • پنجره آکاردئونی

قیمت پنجره دوجداره وین تک

3. متراژ پنجره

در چه متراژی قصد سفارش یک پنجره را دارید؟ این گزینه نه تنها تعیین کننده میزان پروفیل و متریال مصرفی می باشد، بلکه در پنجره های دوجداره بر روی تعداد یراق آلات، زیرساخت‌ها و حتی انتخاب نوع بازشو نیز موثر است. پس می توان گفت تاثیر متراژ یک پنجره به صورت مستقیم بر روی میزان پروفیل و به صورت غیر مستقیم بر روی چند عامل دیگر می باشد. به همین دلیل نمی توان قیمت مشخصی برای یک پنجره دو جداره تنها از روی متراژ اعلام نمود.

4. شیشه مصرفی در پنجره

یکی از اجزای پنجره شیشه آن است که می تواند در اندازه و مدل های متفاوتی تولید شود. به عنوان مثال استفاده از شیشه سه جداره نسبت به دو جداره آن از قیمت بالاتری برخوردار هست.

5. طراحی منحصر به فرد در یک پنجره دو جداره

علاوه بر برند تولید کننده یک پروفیل، استفاده از نوع پروفیل های مختلف مانند مدل لمینیت (پروفیل رنگی) بر افزایش قیمت پنجره موثر است. همچنین استفاده از شیشه های رنگی، طرح دار، رفلکس دار و سکوریت و … نیز هرکدام در قیمت تمام شده شیشه و در نهایت در قیمت و زمان تولید پنجره تاثیرگذارند.

6. تعداد لنگه پنجره دو جداره

واضح است که تعداد لنگه های یک پنجره در قیمت آن و میزان یراق آلات و گالوانیزه مصرفی متفاوت است؛ اما خوب است بدانید اگر از یک لنگه بازشو، ابعادی بیش از حد معمول در نظر داشته باشید، قیمت آن نسبت به ابعاد استاندارد بیشتر خواهد بود. زیرا برای تحمل وزن یک لنگه توسط یراق آلات خود، نیاز به ساختار مستحکم تری می باشد تا به مرور زمان دچار خرابی نشود.

7. وجود کتیبه

وجود یک کتیبه در بالای پنجره خود را نیز در نظر داشته باشید. در برخی پنجره ها با توجه به طراحی، خواست شما و پیشنهاد فروشندگان پنجره کتیبه نیز به پنجره شما اضافه می شود و به طبع در قیمت تمام شده پنجره نیز بسیار تاثیر گذار است.

8. عوامل فرعی دیگری نیز قیمت نهایی شما را تحت تاثیر قرار می دهند که باید آن ها را نیز در محاسبه خود در نظر بگیرید. مانند :

– هزینه حمل و باربری از درب تولیدی تا محل پروژه شما.

– خرید مستقیم از تولید کننده یا از نمایندگی آنان یا واسطه ها.

– نصب پنجره و متریال مصرفی آن مانند چسب، زیرشیشه ای و …

– متراژ خرید، به طوری که معمولاً فروشندگان در خریدهای با متراژ بالا، درصدی از قیمت را از مبلغ نهایی، به عنوان تخفیف کسر خواهند کرد.

پس از بررسی کلیه موارد بالا این سؤال مطرح است که با توجه به این فاکتورها، فروشندگان چگونه این اطلاعات را به قیمت تبدیل می کنند؟

برای برآورد هزینه و قیمت نهایی یک پروژه اغلب از نرم افزارهای مربوط به طراحی و برآورد هزینه پنجره استفاده می شود که با در نظر گرفتن آیتم ها و درصد سود فروشنده در هر آیتم قیمت نهایی را محاسبه می کند. شما می توانید همواره به صورت شفاف برآورد قیمت پروژه خود را استعلام بگیرید.

نکات تکمیلی در رابطه با تعیین قیمت یک پنجره دو جداره یو پی وی سی

در ادامه به شرح مواردی می پردازیم که به خرید آگاهانه شما با قیمتی مناسب کمک خواهند کرد.

۱. گالوانیزه :

ورق گالوانیزه یکی از مهمترین عوامل در استحکام و طول عمر مفید یک پنجره دوجداره محسوب می شود که بسیاری از خریداران از وجود ان بی اطلاع بوده و یا قادر به تشخیص میزان آن نمی باشند. از آنجایی که هزینه اعمال شده توسط گالوانیزه به پنجره دو جداره قابل توجه می باشد، برخی از تولید کنندگان با کاهش و یا حذف آن قیمت تمام شده پنجره را کاهش می دهند که این کار باعث کاهش چشمگیر مقاومت یک پنجره شده و در طول استفاده به دلیل نبود استحکام لازم در پروفیل خام، فرم خود را از دست می دهد و دیگر کارایی نخواهد داشت (مانند به خوبی چفت نشدن درزها و تاب برداشتن پروفیل و …). ضخامت گالوانیزه نیز دارای استاندارد مشخصی است که این مقدار بیش از 1.25 میلیمتر می باشد که در صورت کم شدن آن حتی تا 1 میلیمتر، پنجره دیگر آن کیفیت لازم را نخواهد داشت.

۲. گاز آرگون میان لایه های شیشه :

این گاز عامل اصلی تفاوت میان پنجره دو جداره و سه جداره با پنجره های تک جداره محسوب می شود و از آنجایی که گاز آرگون بدون رنگ، بدون بو است و آتش زا نمی باشد چگونه می توان از وجود آن در هنگام خرید مطلع شد؟

بهترین روش بررسی وجود سوپاپ تزریق گاز آرگون می باشد. پس از خرید پنجره نیز اختلاف دمای بیرون و داخل شیشه ملاک خوبی برای تشخیص وجود این گاز است. به طوری که در صورت وجود گاز آرگون در فصول سرد، قسمت بیرونی شیشه‌ پنجره سرد و بخش داخلی آن گرم می باشد. بخار داخل شیشه نیز یکی از عواملی است که نشان دهنده عدم وجود گاز آرگون میان شیشه ها را نشان می دهد. با توجه به اینکه وجود رطوبت گیر درون پنجره تا مدت ها از وجود بخار درون شیشه ها جلوگیری می کند این گزینه ملاک خوبی برای سنجش وجود گاز آرگون نمی باشد و با گذشت چند ماه با از دست رفتن کارایی رطوبت گیر به دلیل عدم وجود گاز آرگون بخار نمایان می‌شود.

۳. رطوبت گیر یا سلیکاژن :

همانطور که در بالا اشاره شد، وجود رطوبت گیر داخل جدار یک پنجره دو جداره، از بخار رطوبت جلوگیری می نماید. از نشانه های وجود رطوبت گیر در یک پنجره دو جداره این است که با تکان دادن پنجره، صدایی مانند حرکت شن در پروفیل ایجاد می شود.

۴. نصب پنجره :

این قسمت بخش حائز اهمیتی می باشد چرا که فرآیند عایق بودن یک پنجره دو جداره تا حدودی به کیفیت نصب اصولی آن نیز وابسته است که علاوه بر نصب پروفیل و قاب پنجره، آب بندی قالب آن که در عملکرد پنجره های دو جداره مهم می باشد، در پروسه نصب انجام می گیرد و معمولاً از سیلیکون ماستیک برای این منظور استفاده می شود. با توجه به این باید از نصاب، موارد نصب را جویا شوید تا هزینه های مورد نظر در بخش نصب نیز به هزینه تمام شده یک پنجره دو جداره اضافه گردد. در نصب پنجره باید از فوم پلی ارتان استفاده شود همچنین از لاسیتک های نوع مرغوب استفاده شده باشد زیرا لاستیک های بین بازشو و فریم نقش بسیار مهمی در عایق بودن یک پنجره ایفا می کند.

۵. ضمانت پس از فروش :

برندهای مختلف پروفیل، در یک پنجره دو جداره، معمولاً ضمانت پس از فروش به مدت ۱۰ الی ۲۰ ساله ارائه می دهند. که این ضمانت مربوط به خود پروفیل پنجره و قاب آن می باشد و از آنجایی که پیشتر اشاره شد، نصب پنجره نیز مرحله مهمی از کارایی پنجره دو جداره را تشکیل می دهد، نصب آن نیز ملزم به داشتن گارانتی اجرایی جداگانه می باشد. در شرایطی که تصمیم دارید از نصاب شرکت مورد نظر یا افرادی که به شما معرفی کرده اند استفاده کنید، پنجره شما شامل ضمانت نصب نخواهد شد که این موضوع اهمیت انتخاب آگاهانه یک نصاب ماهر را بیان می کند.

۶. ابعاد متداول پنجره دو جداره :

حداکثر ابعاد مرسوم برای قاب پنجره که موجب جلوگیری از تغییر فرم قاب پنجره و استحکام مناسب آن نیاز می باشد قابی به عرض: 70 سانتی متر و ارتفاع 150 سانتی متر می باشد. همانطور که پیش تر اشاره شد افزایش این مقدار به دلیل تغییر نیاز گالوانیزه و نوع یراق مصرفی در یک پنجره، هزینه بیشتری نسبت به مدل معمول ان خواهد داشت.

در ادامه می خواهیم انواع پنجره های دو جداره را با یکدیگر مقایسه نماییم و باید بدانید که علت اختلاف میان آن ها عمدتاً مربوط به نوع یراق مصرفی در آن نوع پنجره می باشد.

نرم افزار محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره

نرم‌افزارها و برنامه‌های تحت وب زیادی برای محاسبه انلاین در و پنجره دو جداره هستند که به شما اجازه استعلام قیمت پنجره دوجداره به صورت آنلاین، بر اساس ابعاد آن را می‌دهند. البته پیش از هر چیزی جنس و متریال به‌کاررفته در پنجره‌های دوجداره مهم است. درصورتی‌که با این نرم‌افزارها آشنایی ندارید. باید عرض کنیم که این نرم‌افزارها قادر هستند ابعاد پنجره دوجداره، نوع پروفیل، یراق، شیشه و نحوه نصب را انتخاب و در نهایت با استفاده از سیستم محاسبه آنلاین این کار را برای شما انجام دهند. از طرفی نرم‌افزار محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره ممکن است نیاز به اینترنت داشته باشد یا روی موبایل شما نصب شود.
Iwindoor یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند و کامل است که به شما اجازه می‌دهد در موبایل اندرویدی خود نام فایل را ایجاد کنید، پس از آن تعداد آیتم‌ها را مشخص کرده، متراژ پروفیل‌ها را وارد کرده و پس از آن مساحت شیشه‌ها را نیز اندازه‌گیری کنید. مساحت کل آیتم‌ها و تخمین قیمت نیز قابلیت دیگری است که در این نرم‌افزار محاسبه قیمت وجود دارد.

یکی دیگر از قدرتمند ترین نرم افزار ها در این زمینه MasterWin می باشد. لازم به ذکر است که هر دوی نرم‌ افزار محاسبه آنلاین قیمت پنجره دوجداره به صورت موبایلی هستند و امکان تبادل داده بین تلفن‌همراه هوشمند و دسکتاپ را نیز دارند. شما در نهایت می توانید فاکتور موردنظرتان را بر حسب اندازه و ابعاد خروجی گرفته و امکان ویرایش پروژه‌ها را نیز خواهید داشت.
در ادامه شما در این نرم‌افزار امکان تبدیل پروفیل‌های UPVC به آلومینیوم و همین‌طور برعکس را خواهید داشت. قادر هستید انواع درب و پنجره‌های هلالی، آکاردئونی و همین‌طور قیمت پروژه‌ها را ثبت و فاکتور بزنید. قیمت دهی به زهوار، تمامی اقلام، پروفیل و نوع مواد به‌کاررفته بستگی دارد.
در نهایت قادر هستید که اطلاعات را، بین کاربران مختلف جابه‌جا کنید و یا این که قیمت‌ها را به‌صورت آنلاین به‌روزرسانی کنید.

 

راهکارهایی جهت کاهش قیمت تمام شده یک پنجره دوجداره:

1. طراحی فنی و استفاده از مشاورین متخصص در کلیه زمینه ها به دوباره کاری و کاهش هزینه های سربار کمک خواهد کرد.

2. استفاده از متریال با کیفیت، اندازه گیری دقیق، رفع نیاز استفاده کننده برای یک بازشو، نصب مناسب و رعایت کلیه موارد مهم در تولید یک پنجره مرغوب، نه تنها به کاهش هزینه اولیه در یک پروژه کمک خواهد کرد، بلکه در آینده نیز هزینه تعمیر، نگهداری و تعویض پنجره ها را کاهش خواهد داد.

3. با کاهش تعداد بازشوها به میزان مورد نیاز خود در هزینه تمام شده برای پروژه خود کمک زیادی خواهید کرد.

4. حذف کتیبه در مواردی که نیازی به وجودش نیست هم این هزینه کاهش پیدا خواهد کرد.

5. استفاده از بازشوهای تک حالته و ساده نیز در کاهش قیمت تمام شده شما بسیار کمک کننده خواهند بود.

6. در برخی موارد استفاده از پروفیل ها و ضایعات مصرفی در پنجره های فیکس و یا کم متراژ در پروژه های بزرگ برای کاهش هزینه پیشنهاد می شود که در این موارد نیز باید به رعایت استانداردهای تولید و نصب، توجه ویژه داشت.

نکات تکمیلی جهت خرید پنجره دو جداره یو پی وی سی

در گروه صنعتی گیل پارس همواره می توانید از مشاورین و تکنیسین های ما درخواست مشاوره نمایید. یک مشاوره خوب و حرفه ای می تواند شما را در انتخاب یک محصول مناسب و مطابق با بودجه شما را راهنمایی نماید.
اندازه گیری محل نصب پنجره قبل از تولید یکی از مراحل ضروری است که باید توسط همکاران واحد فنی – مهندسی صورت پذیرد و با واحد نصب و اجرا متفاوت است.
انتخاب نوع و کیفیت شیشه نیز در کیفیت کلی یک پنجره تاثیر گذار است و باید از شیشه دوجداره استاندارد استفاده شود.

بررسی رزومه کاری هر تولید کننده بسیار مهم می باشد و شما می توانید از نمونه پروژه تولید شده توسط کارخانه گیل پارس را بازدید بفرمایید.

جهت استعلام قیمت و انتخاب پنجره مورد نظرتان همین حالا می توانید از یکی از مشاورین ما راهنمایی بخواهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.